Transplantace obočí: Proces a výhody

Trápí vás řídké, nevýrazné obočí? Ať je jeho příčinou stárnutí, nebo přehnané vytrhávání v minulosti, tento problém má velice jednoduché řešení – transplantace obočí! V tomto článku vám vysvětlíme, jak transplantace obočí probíhá, jaké jsou její výhody i co očekávat při rekonvalescenci po zákroku.

Co je transplantace obočí

Transplantace obočí je kosmetický zákrok, při kterém se odebírají vlasové štěpy z dárcovské oblasti a přemisťují se do oblasti obočí. Cílem tohoto zákroku je zahustit a tvarovat obočí, které je z jakéhokoliv důvodu řídké, nevýrazné a vypadává.

Tento proces si v posledních letech získává na popularitě, podobně jako transplantace vlasů. Lidé si totiž začínají uvědomovat, že obočí je rámem obličeje a hraje v jeho vzhledu zásadní roli. Různé úpravy obočí, od těch dočasných až po transplantaci, jsou stále častější a dostupnější.

Výhody a nevýhody transplantace obočí

Než se pro transplantaci obočí rozhodnete, budete určitě chtít zvážit všechny jeho klady a zápory. Proto jsme pro vás připravili malý přehled toho, jaké přínosy můžete od transplantace obočí očekávat a jaké případné mínusy byste měli vzít v potaz.

Přečtěte si také náš článek: 5 přírodních DHT blokátorů

Výhody transplantace obočí

Začněme výhodami. Těch má totiž transplantace obočí více.

Trvalé řešení

Na rozdíl od ostatních způsobů, jak zaplnit obočí, je transplantace trvalá. Stačí absolvovat jediný jednorázový zákrok. I když vám nepřinese výsledky přes noc a budete muset chvíli počkat, než chloupky dorostou, jakmile se to povede, už nebudete problémy s řídkým a vypadaným obočím nikdy řešit.

Krátká rekonvalescence

I když je transplantace obočí invazivní zákrok, nemusíte se obávat nijak výrazně dlouhé rekonvalescence. Ke svým běžným aktivitám se vrátíte už pár dní po transplantaci a už po několika měsících uvidíte výsledky.

Možná rizika transplantace obočí

Transplantace obočí, podobně jako transplantace vlasů, je léty prověřená a bezpečná metoda, která běžně nepředstavuje žádné velké riziko. Jakožto invazivní zákrok s sebou ale samozřejmě nese i potenciální rizika, o kterých je potřeba vědět.

Mezi možné komplikace transplantace obočí patří:

  • Bolest a otok – Samotný zákrok probíhá pod lokální narkózou, ale jakmile přijde obočí k sobě, může v prvních pár dnech být nateklé a citlivé nebo dokonce bolestivé.
  • Infekce – S každým chirurgickým zákrokem je spojené riziko infekce. Proto je důležité vybrat si pro svůj zákrok kvalitní kliniku.
  • Zjizvení – Jizvy jsou častým vedlejším účinkem transplantace obočí, ale obvykle časem vymizí. Je důležité nevybírat si stroupky, které se kolem transplantovaného obočí vytvoří, to by riziko zjizvení jen zvyšovalo.

Přirozeně vypadající výsledky

Největší výhodou transplantace obočí na prověřené klinice je to, že vám přinese velmi přirozeně vypadající výsledky. Používají se při něm vaše vlastní vlasové štěpy, žádné syntetické chloupky, jak si mnoho lidí představuje. Jakmile se nové vlasové folikuly uchytí, rychle splynou s těmi stávajícími a od „originálu“ je ani nerozeznáte.

Zaujali jsme vás?
Potkejme se na nezávazné
online konzultaci

Jak probíhá transplantace obočí

Pokud zvolíte správnou kliniku, transplantace obočí může být velmi jednoduchý proces. Vždy je ale dobré vědět, co vás během zákroku i v následujících dnech čeká.

Konzultace

U nás celý proces začíná vždy bezplatnou konzultací. Během ní podrobně probereme vaše očekávání, vysvětlíme vám, jak celý proces probíhá, a zodpovíme všechny vaše otázky. Pokud se na základě ní rozhodnete transplantaci podstoupit, vybereme společně termín a začneme plánovat celý proces.

Cesta do Turecka

Transplantace probíhají na naší klinice v Istanbulu. Vaše cesta za krásným a hustým obočím proto začíná odletem právě tam. Nemusíte se bát, pokud neumíte jazyky a nikdy jste v Istanbulu nebyli. Po celou dobu je přítomna česky hovořící delegátka a také řidič, který vás vyzvedne na letišti a bude vám k dispozici při přejezdech mezi klinikou a hotelem.

Vyšetření před transplantací

Před samotným zákrokem podstoupíte vyšetření přímo na klinice. Lékaři vám vysvětlí, co vás čeká, a společně s vámi naplánují postup – včetně toho, jak má vaše výsledné obočí vypadat.

Transplantace obočí

Druhý den po příletu vás čeká samotný zákrok. Probíhá pod lokální narkózou, takže při něm budete po celou dobu při vědomí, ale zároveň se nemusíte bát bolesti. Lékaři začnou tím, že vám z dárcovské oblasti (obvykle vzadu na hlavě či na spáncích) odeberou štěpy – tedy vlasové folikuly.

Následně se odebrané folikuly přesouvají do příjemcovských oblastí. To jsou místa, ve kterých je vlasových folikulů naopak málo, a proto tam vlasy nebo chloupky nerostou, jak mají. Ve vašem případě tedy v oblasti obočí.

Kontrola po transplantaci

Druhý den po transplantaci vás čeká kontrola, při které se lékař přesvědčí, že vše proběhlo tak, jak mělo. Vysvětlí vám, jak o obočí v následujících dnech a týdnech pečovat, a vybaví vás základními přípravky, které k tomu budete potřebovat. Také obdržíte certifikát s doživotní zárukou na transplantované štěpy.

Přečtěte si také náš článek: Co byste měli vědět o transplantaci vousů

425

Provedených transplantací s Newhair

Rekonvalescence po transplantaci obočí

Transplantace obočí je sice jednorázový zákrok, ale to neznamená, že byste se z Istanbulu vrátili rovnou s hustým, plným obočím. To vás samozřejmě na konci vaší cesty čeká, ale chvíli to bude trvat.

Bezprostředně po transplantaci

První hodiny a dny po transplantaci obočí nemusí být příjemné. Čeká vás pravděpodobně otok a zarudnutí, které ustoupí po několika dnech. Běžná je i mírná bolest, obzvlášť ze začátku. I ta se ale bude zmírňovat.

Kolem transplantovaných folikulů se obvykle vytvoří malé stroupky, což může být alarmující, ale nebojte, není se čeho bát. Jedná se o zcela přirozený proces hojení. Je ale důležité je nestrhávat a neloupat. Jinak by se vám v oblasti obočí mohly vytvořit jizvy.

Prvních pár týdnů

V prvních týdnech vás čeká tak trochu šok. Chloupky totiž velmi pravděpodobně zničehonic vypadají, a to přibližně po 2–3 týdnech. To je ovšem zcela přirozené a nejedná se o důvod k obavám. Z folikulů brzy začnou růst nové.

Mezitím se soustřeďte na čištění obočí pomocí doporučených přípravků, vyhýbejte se drhnutí okolí obočí a důsledně dodržujte pokyny vašeho lékaře.

První 1–3 měsíce

V tuto chvíli už se můžete naplno vrátit ke svým běžným aktivitám. Stále je ovšem potřeba obočí co nejvíce chránit před slunečním zářením a pro jistotu se vyhýbat bazénům a saunám.

Také už v tento okamžik začnete pozorovat růst nových chloupků. Zpočátku mohou být světlé a jemnější, než byste čekali. Jedná se ale o dočasný stav. Chloupky budou postupně zesilovat a houstnout.

Po 6–12 měsících

Po této době už vás velmi pravděpodobně čekají finální výsledky. Obočí bude vypadat plnější a přirozenější, jak transplantované chloupky dorůstají a zesilují.

V tuto chvíli je ovšem nutné si uvědomit, že chloupky v obočí pocházejí z vaší hlavy. Jedná se tedy o vlasy a jako takové budou růst do délky vlasů. Je tedy potřeba myslet na jejich pravidelné zastřihování.

Zaujali jsme vás?
Potkejme se na nezávazné
online konzultaci

Pro koho je transplantace obočí vhodná

Transplantace je, zjednodušeně řečeno, vhodná pro ty, koho trápí stav jejich obočí. Může být prořídlé z různých důvodů, přičemž ty nejčastější bývají genetické predispozice, stárnutí nebo zdravotní potíže, jako je alopecie. Může se ale také jednat o problémy s obočím způsobené příliš častým a výrazným vytrháváním – to totiž může obočí poškodit natolik, že už nikdy nedoroste.
Nejčastějšími důvody, které lidi přivedou na naši kliniku za transplantací obočí, jsou:
  • Vypadávání obočí způsobené věkem
  • Alopecie
  • Vypadávání obočí způsobené potížemi se štítnou žlázou
  • Vypadávání obočí vlivem chemoterapie
  • Popáleniny v oblasti obočí
  • Obočí poškozené vytrháváním

Podívejte se na naše reference