Co očekávat po transplantaci vlasů: Týden po týdnu

Věděli jste, že na konečné výsledky transplantace vlasů si musíte počkat déle než rok? Pak ale stojí za to! Pokud se chystáte na transplantaci a zajímá vás, co po ní můžete očekávat, přečtěte si našeho podrobného průvodce. Dozvíte se, čím vaše vlasy prochází v jednotlivých obdobích po transplantaci i jak se o ně správně starat.

Výsledky transplantace vlasů potřebují čas

Někteří lidé si transplantaci vlasů představují jako okamžité řešení problémů s vypadáváním vlasů. A ona jím do určité míry je. Jen je potřeba si před zákrokem uvědomit, že se z Turecka domů nebudete hned vracet s ohromující hřívou.

Aby se výsledky transplantace mohly projevit, potřebují čas. Dobrá zpráva ale je, že jakmile se kýženého výsledku dočkáte, už vám vydrží. Pojďme se tedy podívat na to, co můžete od transplantovaných vlasů očekávat – pěkně od prvního dne po transplantaci až do konečný výsledek.

První týden po transplantaci vlasů

První týden po zákroku je nejnáročnější a vyžaduje přísné dodržování pokynů. Začíná už v den transplantace, tedy prakticky jakmile opustíte kliniku. Lékař vás vybaví léky proti bolesti, které se vám budou hodit zejména první večer, kdy pokožka hlavy začne po vyprchání lokální anestezie přicházet k sobě.

Den po transplantaci se na kliniku ještě jednou vrátíte. Potkáte se s lékařem, který vám vysvětlí, jak přesně se o transplantované vlasy starat, co dělat a čemu se vyhnout. Také vás vybaví balíčkem vlasové kosmetiky a doplňků, který se vám bude hodit v prvních měsících.

První týden se můžete setkat s otokem, zarudnutím, svěděním a celkovým diskomfortem. Mírná bolest je normální, a pokud není opravdu silná, není důvodem k panice.

Jak se starat o vlasy první týden po transplantaci

V prvních 7 dnech jsou transplantované štěpy velmi náchylné na poškození, a tak je potřeba s nimi zacházet opatrně. Jaké pokyny byste měli dodržovat?
 

 • Nedotýkejte se pokožky hlavy a určitě se neškrábejte
 • Spěte s hlavou ve vyvýšené poloze, ideálně s polštářkem kolem krku
 • Nevystavujte pokožku hlavy přímému slunci
 • Snažte se zabránit pocení
 • V prvních dnech si nemyjte vlasy a vůbec je nenamáčejte
 • Vyhýbejte se alkoholu a kouření

Zaujali jsme vás?
Potkejme se na nezávazné
online konzultaci

Druhý týden po transplantaci vlasů

Ve druhém týdnu po transplantaci vlasů už můžete očekávat hojení. Pokožka hlavy může být stále zarudlá a podrážděná, ale postupně by měl mizet otok. V tomto období se začínají tvořit strupy, a tak může pokožka obzvlášť svědit.

Okolo druhého týdne na vás může čekat pořádný šok, který ale není důvodem k obavám. Vzhledem k růstovému cyklu totiž vlasy mohou začít vypadávat. To je ale běžná součást procesu, kterou se nemusíte vůbec znepokojovat.

Jak se starat o vlasy druhý týden po transplantaci

Transplantované štěpy jsou po uplynutí 7–10 dnů pevnější a hrozí jim menší riziko poškození, ale stále ještě je nutné zachovávat určitou opatrnost. Jak se o ně starat?
 

 • Pokud je to potřeba (například při nevyhnutelném vystavení sluníčku), můžete nosit volnou čepici
 • Začněte se pomalu vracet ke svým běžným aktivitám
 • Můžete začít se cvičením, ale stále se vyhýbejte intenzivním aktivitám a plavání
 • Při mytí vlasů používejte doporučené přípravky a vyhněte se silnému proudu vody
 • Při spánku už nemusíte používat cestovní polštářek
 • Stále se vyhýbejte přímému slunečnímu záření
 • Vyhýbejte se kouření

425

Provedených transplantací s Newhair

Dva týdny až měsíc po transplantaci vlasů

Po dvou týdnech by měly postupně polevit všechny nepříjemné projevy na pokožce hlavy. Otok už je dávno pryč, zarudnutí se mírní a stejně tak stroupky mizí. Hlava už zkrátka vypadá normálně – i proto si velká část našich klientů bere v práci volno právě po dobu dvou týdnů po transplantaci.

V tomto období můžete téměř jistě očekávat takzvanou šokovou ztrátu vlasů. Na okraji transplantované oblasti, případně v dárcovské oblasti, zničehonic vypadne větší množství vlasů najednou. Je to způsobeno tím, že tkáň utrpěla při zákroku tak trochu šok. Šoková ztráta vlasů není důvodem k panice. Je pouze dočasná a vlasy se brzy vrátí do svého normálního cyklu.

Jak se starat o vlasy v prvním měsíci po transplantaci

V tuto chvíli už jsou vlasové štěpy stabilní a vy se můžete prakticky vracet k normálu. Přesto je několik věcí, které byste měli vědět.
 

 • Pokud zaznamenáte šokovou ztrátu vlasů, můžete podpořit jejich opětovný růst jemnou masáží pokožky hlavy a také správnou stravou
 • S plaváním a intenzivními kontaktními sporty ještě doporučujeme chvíli vyčkat
 • Pokud v tuto chvíli pozorujete zarudnutí, podráždění a zvýšenou citlivost pokožky vlasů, je dobré stav zkonzultovat s lékařem
 • Vlasy už si můžete mýt normálně
 • V ideálním případě stále ještě nekuřte

1–3 měsíce po transplantaci vlasů

V prvním čtvrt roce vás stále ještě může potkat výraznější vypadávání transplantovaných vlasů. Jedná se o přirozený proces, který se postupně upraví. Jak se bude blížit 3. měsíc po transplantaci vlasů, můžete si začít všímat výraznějšího růstu. U každého k němu ale dojde jindy, a i pokud vaše vlasy zatím pouze vypadávají, není se čeho bát.

Jak se starat o vlasy v prvních třech měsících

V tuto chvíli už se nemusíte o transplantované vlasy nijak výrazněji obávat. Přistupujte k nim stejně, jako byste pečovali o své původní vlasy.
 

 • Můžete se naplno vrátit ke sportování včetně plavání, kontaktních sportů a intenzivního tréninku
 • I nadále se o vlasy dobře starejte – doporučujeme masáž pokožky hlavy, která podpoří cirkulaci krve, a dostatek vitamínů
 • Pokud chcete růst vlasů podpořit minoxidilem, můžete jej začít používat

Zaujali jsme vás?
Potkejme se na nezávazné
online konzultaci

3–6 měsíců po transplantaci vlasů

Dočkali jste se! 3.–4. měsíc je obvykle obdobím, kdy vlasy začnou konečně růst, aniž by zároveň ve větším množství vypadávaly. Počítejte ale s tím, že první vlasy, které po zákroku začnou růst, budou tenké, slabé, často jsou kudrnaté a působí jako chuchvalce. To je opět zcela normální součást procesu.

Ke konci tohoto období začnou nové vlasy sílit a vy můžete pozorovat výsledky, které se blíží konečné podobě vašich vlasů. Vlasy budou postupně pevnější, výraznější a porostou rychleji. Stále je ale potřeba trocha trpělivosti.

Jak se starat o vlasy 3–6 měsíců po transplantaci

Vaše vlasy sílí, rostou a vy už se můžete začít těšit na konečný výsledek. Co dodržovat? 

 • Růst vlasů můžete podpořit minoxidilem
 • Věnujte vlasům kvalitní péči – pokud jste se o ně před transplantací nestarali úplně tak, jak byste měli, máte čas začít nanovo
 • Buďte trpěliví

6–12 měsíců po transplantaci vlasů

V tomto období už vlasy jen rostou a rostou. S každým měsícem jsou silnější, hustší a výraznější. Růst, který v tuto chvíli pozorujete, už je velmi blízko konečnému výsledku. Na ten si ale budete muset ještě pár měsíců počkat.

Jak se starat o vlasy 6–12 měsíců po transplantaci

Většina klientů využívá toto období k tomu, aby vlasům dodali nový styl – ať je to styling, nebo nový sestřih. Obecně se doporučuje v první roce stříhat vlasy spíše nůžkami a vyhýbat se strojku. Při stylingu samozřejmě myslete na správné zásady – chraňte vlasy před nadměrným teplem, nevystavujte je příliš agresivním chemikáliím a dejte pozor, abyste za ně moc netahali.

12–18 měsíců po transplantaci vlasů

V tomto období považujeme výsledek za konečný. U každého se trochu liší, ale obecně platí, že se finální výsledky dostaví po 10–14 měsících. Záleží i na tom, ve které části vlasové pokožky se nachází nejvíce transplantovaných štěpů – vpředu se výsledků dočkáte mezi 10–14 měsícem, zatímco na temeni to může v některých případech být až 18 měsíců.

Jak se starat o konečné výsledky transplantace vlasů

Proces dorůstání vlasů po transplantaci skončil. To ale neznamená, že vás nečeká žádná péče o ně – jen už je to v tuto chvíli stejná péče, jakou byste dopřáli netransplantovaným vlasům. Jaké jsou hlavní zásady péče, aby vaše vlasy vydržely zdravé?

 • Pravidelně vlasy myjte šetrným šamponem a vyživujte kondicionérem
 • Jezte vyváženou stravu bohatou na vitamíny
 • Zacházejte s vlasy šetrně při česání a stylingu
 • Chraňte vlasy před teplem
 • Pravidelně zastřihujte alespoň konečky

Dopřávejte pokožce hlavy masáže

Podívejte se na naše reference

Start shopping (add to cart, purchase) to see eCommerce events below, click event to see details.
Those events can be forwarded to number of tools in GTM. See documentation for details.
Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den, můžeme Vám nějak poradit? Konzultace je u nás ZDARMA.

Dušan Štěpánek, zakladatel