Co byste měli vědět o transplantaci vousů

Plnovous, knír nebo strniště. Ať už je jejich úprava jakákoliv, vousy jsou odpradávna považovány za symbol mužnosti, moudrosti a dominance. Řadě mužů se ale nedaří nechat si narůst vousy tak, jak by chtěli. Může jim pomoci transplantace vousů?

Neoholená tvář už dávno není považována za znak zanedbanosti a špatné hygieny. Vousy jsou dnes u mužů naopak často vnímány jako velmi atraktivní – ať už se jedná o zakroucený knír, hipsterský plnovous nebo několikadenní strniště.

Pro mnoho mužů ovšem není zarostlá tvář jen otázkou několika dnů nebo týdnů bez holení. Někteří zdědili geny, které jim nedovolí vypěstovat si vysněný plnovous, někteří se potýkají s nerovnoměrným růstem vousů a nevzhlednými holými místy a jiní možná prošli zraněním či nemocí, po níž se jim nedaří nechat si znovu narůst vousy.

Problémy s vousy nejsou vůbec neobvyklé. Až 50 % mužů uvádí, že nejsou spokojeni s hustotou a vzhledem svých vousů. Díky transplantaci si ale i oni mohou nechat narůst vousy podle svých představ. Jedná se o rychlý, bezbolestný zákrok, který zaručí dostatečně hustý porost tváře. Přečtěte si, co byste měli vědět o transplantaci vousů.

Co je transplantace vousů

Vousy začínají růst díky působení androgenů v období dospívání a jejich růst se až do středního věku zvyšuje. Vousy se tak chovají opačně než vlasy na hlavě, kde zvýšený účinek androgenů s věkem způsobuje naopak vypadávání vlasů.

Vousy a knír se skládají převážně z jednotlivých vlasových folikulů. Hustota vousů je menší než hustota vlasů na hlavě. Obecně platí, že nejvyšší hustota vousů je nad čelistí a uprostřed kníru.

Transplantace vousů patří mezi druhy transplantace vlasů. Pro tento zákrok se obvykle rozhodují lidé, kteří mají na obličeji nerovnoměrné ochlupení, a nemohou si tak vypěstovat plnovous, nebo například lidé, kterým z genetických nebo zdravotních důvodů nerostou vousy.

Transplantace vousů spočívá v odebrání vlasových folikulů z místa, na kterém je jich dostatek, a jejich přemístění do oblasti tváře, brady nebo krku, kde chybí. Jako dárcovská oblast se nejčastěji používají zadní nebo boční části hlavy. Vlasy v těchto oblastech mají menší tendenci vypadávat než vlasy v ostatních částech hlavy. To znamená, že i když pozorujete začínající plešatění například na temeni hlavy, v zadní oblasti pravděpodobně stále máte vlasů dost.

Transplantace vousů se nejčastěji provádí pomocí metody FUE. Přečtěte si, jaké jsou rozdíly mezi metodou FUE a DHI.

Pro koho je transplantace vousů ideální

Transplantace vousů je vhodným řešením pro muže, kterým vousy nerostou tak, jak by si přáli. Může to být způsobeno genetickými předpoklady, zraněním i extrémním stresem.

Transplantaci vousů nejčastěji vyhledávají muži, kteří:

  • chtějí hustší vousy
  • mají ve vousech lysiny
  • chtějí vypadat mužněji
  • potřebují zakrýt jizvy či mateřská znaménka na tváři

Kdo je vhodný kandidát na transplantaci vousů

Transplantace vousů spočívá v odebírání vlasových folikulů ze zadní části hlavy (tzv. dárcovské oblasti) a jejich přesouvání do oblasti tváře a krku. Transplantované vousy nejsou uměle vytvořené, jsou to vaše existující folikuly, které se v rámci transplantace pouze přesouvají z jednoho místa na druhé. To znamená, že především musí být odkud folikuly brát. Základním předpokladem je proto dostatek vlasových folikulů v dárcovské oblasti.

Před zákrokem vždy podstoupíte vstupní vyšetření, během kterého lékař vyšetří vaši pokožku hlavy a zjistí, zda je možné z ní odebrat dostatečné množství vlasových folikulů. Na základě tohoto vyšetření rozhodne, jestli jste vhodným kandidátem pro transplantaci vousů.

Jak probíhá transplantace vousů

Příprava na transplantaci vousů

Vaše cesta za hustým plnovousem vždy začíná bezplatnou úvodní konzultací. Během ní získáte veškeré informace o tom, jak transplantace vousů probíhá, a dozvíte se, jaké výsledky od zákroku můžete očekávat. Pokud se rozhodnete, že transplantace vousů je pro vás tím pravým řešením, začneme s vámi celou proceduru plánovat – od letenek, po ubytování až po detaily samotného zákroku.

Na klinice v Istanbulu, kde transplantace vousů probíhá, vás ze všeho nejdříve čeká vstupní vyšetření. Lékař při něm důkladně prozkoumá vaši pokožku hlavy a určí, kolik štěpů bude možné přenést ze zadní části hlavy do oblasti tváře a krku.

Cesta a ubytování

New Hair udělá vše pro to, aby byl průběh vaší transplantace vousů co nejpříjemnější. Od prvotního rozhodnutí až po návrat domů se tak nemusíte o nic starat. Cena transplantace vousů zahrnuje letenku do Istanbulu a zpět, luxusní ubytování se snídaní, veškerou dopravu z letiště, do hotelu i na kliniku, asistenci české delegátky, pojištění a samozřejmě samotný zákrok a veškerou péči na prvotřídní turecké klinice.

Vyjmutí štěpů

Následuje samotný zákrok. Probíhá v lokální anestezii, takže během operace necítíte žádnou bolest. V první fázi lékaři odebírají vlasové štěpy ze zadní části hlavy, kde se jich typicky nachází největší množství a kde vám nebudou chybět.

Implantace štěpů

Druhou fází je implantace odebraných vlasových štěpů do míst, kde vám chybí. Při transplantaci vousů se odebrané štěpy vpichují do oblasti tváře, brady a krku. Před implantací vám lékař vždy nejprve ukáže, do kterých míst bude přesně štěpy vpichovat, a vy máte možnost návrh buď odsouhlasit, nebo pozměnit, aby vyhovoval vašim představám.

I tato část transplantace vousů probíhá v lokální anestezii, takže vás vpichování nebude ani trochu bolet.

Zotavení po transplantaci vousů

Celý zákrok většinou trvá mezi 5 a 8 hodinami. Po operaci vám lékař vysvětlí, jak se o transplantované vousy starat v několika prvních týdnech po transplantaci.

První noc po operaci a následující den, jakmile začne vaše pokožka přicházet k sobě, můžete v oblasti vpichů pociťovat mírnou bolest. Ta ale brzy odezní.

Co vás čeká po transplantaci vousů

Péče o vousy je klíčovou součástí transplantace vousů. Po zákroku vás proto čeká závěrečná konzultace s lékařem, během které se dozvíte, jak se o implantované vousy starat, co očekávat a jak podpořit co nejlepší výsledky. Na klinice vás také před odchodem vybaví speciálními přípravky, které vám pomohou pečovat o transplantované vousy, a poučí vás o veškerých omezeních, která je potřeba bezprostředně po transplantaci dodržovat.

Hojení trvá jen několik dní, během kterých se vám vytvoří v místě vpichů stroupky. Během týdne ale u většiny pacientů mizí viditelné známky transplantace. První vousy vám začnou růst během několika týdnů po zákroku. Buďte ale připraveni na to, že tyto vousy následně vypadají. Teprve potom začnou z implantovaných vlasových folikulů růst trvalé vousy. Výsledky transplantace vousů tak můžete pozorovat až po několika měsících.

Jak poznáte, že byla transplantace vousů úspěšná

Nečekejte, že finální výsledky transplantace vousů uvidíte během několika dní po zákroku. Implantovaným vlasovým folikulům potrvá tři až čtyři měsíce, než se pevně uchytí na svém místě. Teprve potom z nich opravdu začnou růst vousy. Pokud budete o transplantované vousy správně pečovat a necháte je růst, po osmi až dvanácti měsících byste měli mít zdravý plnovous, ke kterému se můžete chovat stejně, jako by tam byl odjakživa.

Transplantace vousů bývají bezproblémové a úspěšné. New Hair vám navíc na výsledky transplantace poskytne doživotní záruku, se kterou se nemusíte bát, že utratíte peníze, a vousy vám přesto nenarostou.

Uvažujete o transplantaci vousů? Začněte bezplatnou konzultací!

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den, můžeme Vám nějak poradit? Konzultace je u nás ZDARMA.

Dušan Štěpánek, zakladatel