Jaké jsou rozdíly mezi metodou FUE a DHI?

Pokud uvažujete nad transplantací vlasů, určitě jste už zjistili, že existuje hned několik technik. Nevíte, kterou si vybrat? To vůbec nevadí. Připravili jsme si pro vás článek, ve kterém popíšeme a porovnáme nejpoužívanější metody FUE (Folicullar Unit Extraction) a DHI (Direct Hair Implantation).

FUE

Metoda FUE nabyla na popularitě hlavně v poslední dekádě. Oproti běžné technice FUT není k získání štěpů nutné odebírat pás kůže. Kromě toho vám po zákroku nezůstanou viditelné jizvy a výsledek působí přirozeně.

Při transplantaci lékaři nejdříve odebírají jeden štěp po druhém a ukládají je do speciálního roztoku. Jakmile chirurgové odběr dokončí, vytáhnou štěpy z roztoku a implantují je na místo bez vlasů. První výsledky uvidíte už po šesti měsících a vlasy vám dorostou za 12 až 18 měsíců od zákroku.

DHI choi pens

DHI, nebo také DHI choi pens je poměrně nová metoda. Stejně jako FUE nezanechává viditelné jizvy a výsledek vypadá přirozeně. Odebírání a umísťování štěpů probíhá podobně jako u FUE, ale je tady několik rozdílů. Na začátku jsou vlasové štěpy jeden po druhém odebíraný speciálním nástrojem Choi pen implanter a místo vložení do roztoku se rovnou implantují do míst, kde už vlasy vypadly. Doba zotavení je podobná jako u FUE a vlasy vám znovu vyrostou za 12 až 18 měsíců od zákroku.

Jaké jsou rozdíly mezi DHI a FUE?

Během popisu metod už jsme nastínili několik zásadních rozdílů, a to způsob provedení transplantace a nástroj, který se při zákroku používá. Je tu ale i několik jiných věcí, kterými se techniky také liší. Hlavním rozdílem, který rozhoduje o metodě transplantace, je místo bez vlasů. FUE se používá především u mužů, kteří trpí plešatostí na temeni hlavy. Naopak DHI je vhodná spíše pro muže s lysinami po stranách. Dále se řeší i věk. Technika DHI se doporučuje hlavně lidem, kterým je méně než 35 let, u starších se pak častěji využívá FUE. Metody odlišuje i počet štěpů. Při FUE se aplikuje až 5 500 štěpů (70 štěpů na cm2) a při DHI až 8 000 (100-120 štěpů na cm2). Maximální počet štěpů, ale vždy rozhoduje klinika. Záleží hlavně na rozsahu vypadlých vlasů a síle dárcovské oblasti.

Zajímá vás víc o transplantaci vlasů? Domluvte si konzultaci zdarma. Vše vám vysvětlíme a pomůžeme vám vybrat tu správnou metodu.