Jaké jsou rozdíly mezi metodou FUE a DHI?

Pokud uvažujete nad transplantací vlasů, určitě jste již všimli, že existují hned dvě nejúčinnější techniky. Nevíte, kterou si vybrat? To vůbec nevadí. Připravili jsme si pro vás článek, ve kterém popíšeme a porovnáme nejpoužívanější metody FUE (Folicullar Unit Extraction) a DHI (Direct Hair Implantation).

FUE

Metoda FUE  je anglickou zkratkou pro extrakci folikulárních jednotek. Po tomto zákroku nezůstávají viditelné jizvy a výsledek působí zcela přirozeně.

Při použití této metody lékaři nejprve speciálním skalpelem vytvoří drobné kanálky na transplantované oblasti hlavy, která tak bude připravena na následné vložení vlasových štěpů dovnitř. Hned poté začnou z dárcovské oblasti hlavy odebírat jednotlivé vlasové štěpy a ukládat po jednom do skladovacího roztoku. Jakmile lékaři odběr štěpů dokončí, vloží je do právě již připravených vlasových kanálků. Vše probíhá pod lokální anestezií.

DHI

DHI nebo také DHI choi pens je poměrně nová metoda. Stejně jako FUE nezanechává viditelné jizvy a výsledek vypadá přirozeně. 

Lékaři stejně tak jako u metody FUE začínají podáním lokální anestezie. Po umrtvení dárcovské oblasti hlavy si lékaři speciálním přístrojem jemně otevřou kůži okolo jednotlivých vlasových štěpů, které následně vytahují ven a ukládají taktéž do skladovacího roztoku. Poté vloží vlasové štěpy do přístroje zvaného Choi Pen Implanter, pomocí kterého zasouvají jednotlivé vlasové štěpy pod kůži do transplantované oblasti hlavy. Díky Choi Pen Implanteru jsou lékaři schopni nastavit směr a úhel každého štěpu tak, aby měl následný výsledek zcela přirozený vzhled.

Jaké jsou rozdíly mezi DHI a FUE?

Během popisu metod jsme již nastínili několik zásadních rozdílů, a to způsob provedení transplantace a nástroj, který se při zákroku používá. Rozhodnutí mezi FUE a DHI je založeno na řadě faktorů, jako je míra vypadaných vlasů, velikost vypadané oblasti a množství dostupných vlasů z dárcovské oblasti hlavy.

Která z metod je pro vás nejvýhodnější, s tím vým rádi poradíme my.

Zajímá vás víc o transplantaci vlasů? Domluvte si konzultaci zdarma. Vše vám vysvětlíme a pomůžeme vám vybrat tu správnou metodu.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den👋
Jak Vám můžeme pomoci?