Varovné signály nebezpečné kliniky na transplantaci vlasů

Děsí vás představa nezkušených doktorů, neprofesionálního přístupu a celkově zpackané transplantace vlasů? A koho ne! Naštěstí existuje způsob, jak všem těmto katastrofickým scénářům předejít – výběrem kvalitní kliniky na transplantaci vlasů! Pojďme se podívat na to, čemu byste měli při plánování transplantace vlasů věnovat pozornost a jak poznat nebezpečnou kliniku na první pohled.

Jak poznat nebezpečnou kliniku podle varovných signálů

Nebezpečné kliniky na transplantaci vlasů vás mohou stát peníze, čas, ale i zdraví. Proto je důležité vybrat si pro transplantaci tu správnou. Ty špatné naštěstí velmi rychle poznáte podle typických varovných signálů. Které to jsou?

Varovný signál: Najít cenu transplantace vlasů je složité

Prvním varovným signálem je netransparentnost – a to v jakémkoliv ohledu. A o ceně to platí dvojnásob. Legitimní společnost poznáte podle toho, že snadno najdete ceny jednotlivých zákroků, případně alespoň cenové rozpětí, které můžete očekávat.

Pokud nejsou ceny transplantace vlasů dohledatelné na webových stránkách, nebo vám je společnost dokonce nechce ani sdělit telefonicky či e-mailem bez osobní konzultace, pak se klinice obloukem vyhněte. Nečeká vás na ní nic dobrého – buď je cena extrémně vysoká, nebo velmi nízká kvůli nekvalitním službám. V každém případě vám klinika zatajuje zásadní informaci, na kterou máte nárok.

Varovný signál: Transplantace vlasů je podezřele levná

I další varovný signál se týká ceny transplantace vlasů. A tentokrát nezáleží na tom, zda je snadno k nalezení na webových stránkách, nebo se po ní musíte dlouho pídit – ba naopak, v tomto případě je to často jeden z prvních údajů, které se o klinice dozvíte! Před klinikou by vás totiž mělo varovat to, pokud je cena zákroku výrazně levnější než u konkurence.

V takovém případě vás pravděpodobně čeká jeden ze dvou následujících scénářů. První možností je samozřejmě to, že klinika nenabízí kvalitní služby a neplánuje se vám individuálně věnovat. Z takové kliniky budete odcházet s odfláknutou transplantací vlasů, která může vést k infekci, nutnosti opakování zákroku nebo nevratnému poškození pokožky hlavy.

A tou druhou je, že cena transplantace vlasů je ve skutečnosti mnohem vyšší a vás čekají nejrůznější poplatky a doplatky, se kterými zaplatíte ve výsledku mnohem více, než vám bylo původně řečeno.

Cenové rozdíly v klinikách podle země

Pokud hledáte tu správnou kliniku pro transplantaci vlasů, pravděpodobně vám hrozí, že na určité cenové rozdíly narazíte. A to především mezi transplantací vlasů na klinice v České republice a v zahraničí (zejména v Turecku). To ale nemusí být nutně důvod k obavám!

Turecké kliniky na transplantaci vlasů jsou známé příznivým poměrem kvality a ceny. To znamená, že od nich můžete očekávat stejnou kvalitu jako u nás (a mnohdy dokonce vyšší), ale cena zákroku je znatelně nižší než na českých klinikách. Je to fakt, který obecně platí a kterým není třeba se znepokojovat.

I přesto ale doporučujeme vybranou tureckou kliniku důkladně prověřit – stejně jako v jakékoliv jiné zemi platí, že některé kliniky jsou kvalitnější než jiné!

Varovný signál: Klinika postrádá recenze a reference

Kvalitní kliniku na transplantaci vlasů poznáte podle spokojených klientů, kteří na ní absolvovali transplantaci před vámi. A pokud se právě rozhodujete, kde se necháte zákrok provést, měly by právě recenze, zkušenosti a fotografie být zásadním vodítkem.

Pokud společnost nemá žádné recenze na Google ani na svých webových stránkách, je to značně podezřelé. Transplantace vlasů je totiž důležitý milník, a spokojení klienti se proto vždy rádi vyjádří. Varovným signálem je i absence skutečných fotografií před a po, případně malý počet fotografií, navíc bez jakékoliv obměny a doplňování o aktuální výsledky.

Úplně největším varovným signálem jsou samozřejmě negativní recenze. Pokud takových najdete více, a evidentně se tak nejedná o omyl nebo někoho, kdo se snaží jen poškodit jméno firmy, klinice se vyhněte. Zkažená transplantace vlasů může být nevratná!

Jak sbírá reference New Hair

Dobře víme, že výsledky transplantací vlasů spokojených klientů to řeknou za nás – a proto si na nich zakládáme. Naše klienty po zákroku vybízíme k tomu, aby sdíleli své zkušenosti prostřednictvím recenzí, a spolupracujeme i s influencery, díky kterým můžete nahlédnout i do „zákulisí“ naší kliniky a získat nezkreslený pohled.

TIP: Prohlédněte si reference našich klientů!

Varovný signál: Transplantace bez vstupní konzultace

Výrazným varovným signálem je absence vstupní prohlídky a konzultace. Mnohé kliniky ve vás mohou vzbudit dojem, že vhodným kandidátem na transplantaci vlasů je úplně každý. To ale není pravda. A než se vydáte na operační sál, měli byste mít jistotu, že právě pro vás je transplantace vhodná.

Legitimní kliniky proto provádějí vstupní konzultaci, během které si lékař pozorně prohlédne vaší pokožku hlavy a pomocí speciálních přístrojů zjistí vše potřebné – zejména to, kolik vlasových štěpů se nachází ve vaší dárcovské oblasti. Většina lidí má sice na stranách hlavy a v zátylku dostatek zdravých vlasových folikulů, které je možné přemístit do příjemcovské oblasti, ale někteří ne. A zjistit to až během zákroku by bylo nepříjemné.

Varovný signál: Klinika vám poskytuje málo informací

Vstupní konzultace slouží mimo jiné také k tomu, abyste se i vy dozvěděli vše, co potřebujete. Lékař by vám měl vysvětlit, jak bude vše probíhat, kolik vlasových štěpů bude přemisťovat a co můžete očekávat v den zákroku a také ve dnech, týdnech a měsících po něm. Měl by také zodpovědět veškeré vaše otázky.

Ve chvíli, kdy se chystáte podstoupit samotnou transplantaci vlasů, byste měli mít všechny odpovědi na všechny otázky, které vás zajímají. A pokud je nemáte, je to rozhodně varovný signál. Klinika, která vám nesdělí dostatek informací, je buď nekompetentní, nespolehlivá, nebo se ani trochu nezajímá o vaši spokojenost s transplantací vlasů.

Jak zajišťujeme informovanost na naší klinice

Je pro nás důležité, abyste se během celého procesu transplantace vlasů cítili dobře. Abyste neměli důvod k obavám a nic vás nepříjemně nezaskočilo. Proto se snažíme sdělit vám veškeré informace o zákroku, cestě do Turecka, péči o vlasy po transplantaci a všem dalším, co vás zajímá.

I proto je vám během pobytu v Turecku neustále k dispozici česká delegátka, která vám pomůže při komunikaci s lékaři na klinice a postará se o to, že dostanete odpovědi na všechny své otázky.

Varovný signál: Klinika ignoruje vaše požadavky

Cílem transplantace vlasů je pomoci vám cítit se lépe a sebevědoměji, a proto by měla probíhat podle vašich představ. Některé kliniky se ovšem na vaše představy neptají a naplánují vám úplně stejný zákrok, jaký podstoupili pacienti před vámi a jaký čeká pacienty po vás. Výsledek pak s největší pravděpodobností nebude vypadat tak, jak jste si představovali a nebude působit přirozeně.

Co vás čeká na naší klinice

Spokojenost klienta je pro nás při transplantaci vlasů naprosto klíčová. Proto se před samotným zákrokem setkáte s lékařem a společně naplánujete, jak má výsledek vaší transplantace vypadat. Můžete si tak sami například určit, kam až bude sahat vaše nová linie vlasů.

Přečtěte si také: Jak se připravovat na bezproblémovou transplantaci vlasů v Turecku

Varovný signál: Klinika vám slibuje nesplnitelné

Některé kliniky vás na transplantaci vlasů chtějí nalákat za každou cenu – a nebojí se při tom ani trochu zalhat. Můžete se tak setkat s nerealistickými tvrzeními a sliby, které zkrátka nemůže splnit. Nebezpečná klinika vám může například tvrdit, že transplantaci vlasů může podstoupit úplně kdokoliv bez ohledu na stav vlasů, že uvidíte konečné výsledky do půl roku nebo že se po zákroku nemusíte nijak omezovat.

A i když se kliniky mohou lišit v tom, jaké metody přesně používají, transplantace vlasů probíhá vesměs velmi podobně. To znamená, že ať si vyberete kteroukoliv kliniku na transplantaci vlasů, budete muset vlasům po zákroku věnovat zvýšenou pozornost a finální výsledky vás čekají klidně až po roce – a pokud vám někdo bude tvrdit opak, zbystřete!

Přečtěte si také: Nejčastější mýty o transplantaci vlasů

Jak se vyhnout nebezpečným klinikám na transplantaci vlasů

Podezřelých a nebezpečných klinik na transplantaci vlasů je spousta. Naštěstí se jim ale můžete poměrně snadno vyhnout, když budete při svém výběru opatrní a budete si dávat pozor na případné varovné signály.

Co tedy můžete udělat pro to, abyste se vyhnuli nebezpečným klinikám?

  • Kliniku si důkladně proklepněte – projděte si webové stránky i recenze klientů
  • Domluvte si bezplatnou konzultaci a zeptejte se na všechno, co vás zajímá
  • Zjistěte, jaké metody transplantace vlasů klinika využívá
  • Prohlédněte si fotografie před a po
  • Zeptejte se na cenu zákroku – zda je uvedená cena konečná, nebo se s ní pojí další poplatky