Transplantace vlasů mi zvýšila sebevědomí, říká youtuber Freescoot

Youtuber a influencer Jakub Smrek, kterého můžete znát pod pseudonymem Freescoot, se v únoru 2022 rozhodl zatočit s pomalu nastupujícími kouty. Podstoupil transplantaci vlasů s New Hair a podle svých slov toho ani trochu nelituje. Proč si vybral transplantaci zrovna v Turecku, jak celý jeho zákrok probíhal a jak je spokojený s výsledky, se dočtete v rozhovoru.

Kdo je influencer Freescoot?

Jakub Smrek je 24letý youtuber a influencer z Prahy. Na internetu vystupuje pod přezdívkou Freescoot. Jeho videa jsou zaměřena zejména na jízdu a skákání na koloběžkách a pod pseudonymem Yakub se také věnuje rapu. 

Freescoot se v únoru 2022 rozhodl podstoupit s New Hair transplantaci vlasů na klinice v Istanbulu a jako jeden z mála influencerů se tím rozhodně netajil na svých sociálních sítích. O své transplantaci vlasů Freescoot otevřeně hovoří na svém YouTube kanálu, na Instagramu i v médiích. Sám říká, že transplantace vlasů by neměla být tabu. 

Freescoot je se svými vlasy nadmíru spokojený. V rozhovoru nám popsal, jak celá transplantace vlasů probíhala, co se dělo po zákroku i to, jak se mu líbilo v Istanbulu.

Jak je to dlouho, co jsi podstoupil transplantaci vlasů?

Freescoot: Na transplantaci vlasů jsem letěl v únoru, takže už je to deset měsíců.

Jak vypadají tvoje vlasy teď? Už jsou vidět finální výsledky?

Freescoot: Výsledek jsem viděl už třeba po pěti až šesti měsících, mně oproti ostatním klientům rostly vlasy rychle. Nevím, čím to je, ale byla to docela rychlovka. Jsem spokojený, je to super.

Bál ses před zákrokem, že výsledky nebudou takové, jaké jsi očekával?

Freescoot: Já jsem neměl žádné pochybnosti. Vlastně jsem ani neměl čas o tom přemýšlet, protože to bylo dost spontánní. V úterý jsem si volal s majitelem, který mi řekl, že v sobotu letím. Přemýšlel jsem o tom, věděl jsem, že transplantace vlasů existuje, ale nějak jsem to neřešil. Neměl jsem ani čas pochybovat. Hlavně se mnou celou dobu mluvili delegátka i majitel a ujišťovali mě, že to bude fakt super.

Jak dlouho ses pro transplantaci vlasů rozhodoval? Co tě přimělo k tomu, abys do toho šel?

Freescoot: Pro mě to bylo z minuty na minutu. Párkrát jsem se vyspal a už jsem byl na letišti. Na to, že mi je 24 let, jsem měl dost kouty a na sociálních sítích to nevypadalo dobře. Dřív mi ani nepřišlo, že bych měl kouty, protože jsem chodil často do barberu, takže moje vlasy pořád vypadaly upraveně, ale když se zpětně podívám na fotky, tak nevěřím vlastním očím.

Jaký byl postup potom, co ses rozhodl?

Freescoot: Řešil jsem to nejdřív telefonicky s majitelem. Jakmile byl zajištěný let, kontaktovala mě delegátka, seznámila mě s tím, co se bude dít, že mě bude mít na místě na starost. Ujišťovala se pak, jestli jsem včas na letišti, aby mi neuletělo letadlo, a podobně.

Jak zjistíš, jestli je pro tebe transplantace vlasů vhodná? Až na klinice v Istanbulu?

Freescoot: U mě to probíhalo trochu jinak. Poslal jsem fotku vlasů, kterou předali na kliniku ke schválení. Měl jsem kouty, ale ne úplně extrémní. Neměl jsem vlasy vypadané až vzadu. Takže u mě bylo jasné, že by neměl nastat žádný problém. Jinak je vždy konzultace a posílají se fotky. New Hair má 99% úspěšnost a doživotní záruku, takže si nemyslím, že by se mělo stát, že by se to nechytlo nebo že by to nebylo pro někoho vhodné.

Proč ses rozhodl pro transplantaci vlasů v Turecku, a ne v České republice?

Freescoot: Tyhle kosmetické zákroky jsou v Turecku daleko dál než v Česku. Mám známého, který byl jedním z prvních, kdo v Česku podstoupili transplantaci vlasů. V té době se to dělalo tak, že se vyřízl pás s vlasy skalpelem a pak se to zašilo, takže má vzadu velké jizvy. Teď je to v Česku samozřejmě o hodně dál, ale není to tak kvalitní jako v Turecku. Tam zvládnou za minimální možnou dobu hodně práce a hodně kvalitně. V Česku samozřejmě taky, ale za úplně jiné peníze. Když si vyberete správnou kliniku, kterou New Hair má, tak je ta kvalita v Turecku daleko lepší.

Musel sis cestu do Istanbulu zajišťovat sám?

Freescoot: To mi zařizoval New Hair.

Jak vypadala Freescootova cesta do Istanbulu za novými vlasy? Podívejte se na video s Freescootem!

Jak bylo v Istanbulu zajištěné ubytování?

Freescoot: Ubytování je v pětihvězdičkovém hotelu, který je docela luxusní. Jsou tam snídaně a hezký servis. Máte vždy svého řidiče, který vás vyzvedne u hotelu a odveze zpátky, takže neřešíte nic.

Jak probíhá zákrok?

Freescoot: Do Istanbulu jsem přiletěl večer. Rovnou mě vyzvedla delegátka, která mi hned cestou na hotel vysvětlovala, co se bude dít. Ubytoval jsem se a ráno jsem šel na vstupní prohlídku, kde mi zkontrolovali hlavu a vlasy, jestli mám dost štěpů, kolik jich budou muset vzít a kontrolovali tu zónu, ze které se to bere. Pak jsem jel na hotel.

Druhý den jsem přišel, oholili mi vlasy a napíchali mi anestezii zezadu, kde mi brali štěpy. Potom, co mi je odebrali, namalovali linii, podle které ty štěpy vpichují. V tu chvíli mi pomohla delegátka, protože se mi nelíbila první nakreslená linie. Chtěl jsem to rovnější, takže jim vysvětlila, že to takhle nechci, a přemalovávali to, než jsem byl spokojený. Naobědval jsem se, lehl jsem si na záda, dali mi anestezii do přední části hlavy a píchali mi už vyčištěné a připravené štěpy. A hotovo.

Bylo to bezbolestné, jediné, co bolelo, byly vpichy anestezie vzadu. To bylo zdlouhavé, umrtvení celé části trvalo nějakých patnáct minut. Ale zákrok byl potom bez bolesti. Jediná bolest po transplantaci vlasů byla pak večer, to mě bolela hlava, když to přicházelo k sobě. Vzal jsem si ale prášek a byl jsem v klidu.

Jak prožíval Freescoot transplantaci vlasů a samotný zákrok? Podívejte se na video s Freescootem!

Musel sis před zákrokem ostříhat vlasy?

Freescoot: Na klinice mi oholili hlavu. Viděl jsem i klienty, kteří neměli oholenou hlavu, ale myslím, že oholit je lepší.

Jak vypadá klinika, na které transplantace vlasů probíhá?

Freescoot: Klinika vypadá velice luxusně. Je čistá, moderní. Je vidět, že jsou tam peníze, že to není jen nějaká pronajatá místnost v nemocnici, ale že mají opravdu svoji kliniku. Jsou tam asi tři roky a je to tam opravdu hezké a nové. A hezké a příjemné sestřičky.

Zajímá vás, jak vypadá klinika, na které si Freescoot nechal transplantovat vlasy? Podívejte se na ni!

Je to bolestivé v dalších dnech po zákroku, když to přijde k sobě?

Freescoot: Akorát ten první večer, ale pak už vůbec. Já na takovéhle věci reaguji dobře. Kamarád trochu nadával, když viděl, že jsem druhý den po transplantaci vlasů šel na steak, zatímco on trpěl na hotelu. Každý to má trochu jinak, ale co jsem slyšel, tak je to většinou v pohodě. V nejhorším si dáte prášek, když to přichází k sobě.

Jak ses během celého procesu domlouval – na klinice, v hotelu, v restauraci a podobně?

Freescoot: Normálně jsem se domlouval anglicky. Na klinice to za mě řešila delegátka, protože uměla turecky, což je hned příjemnější, když to za vás někdo řeší přímo v rodném jazyce těch doktorů.

Transplantaci vlasů jsi absolvoval v Istanbulu. Měl jsi nějaký čas na prohlídku města?

Freescoot: Čas jsem měl. Zajel jsem si do města do Nusr-Et na gold steak, protože normálně stojí hrozně moc peněz a v Turecku je to levné. Je to známá restaurace a byl to hezký zážitek. Na památky moc nejsem, takže jsem se dojel najíst a prošel jsem se kolem restaurace. To mi stačilo.

Jak dlouho po zákroku jsi nesměl sportovat?

Freescoot: Neměl jsem sportovat asi měsíc, možná víc. Já jsem ale zrovna byl v přípravě na zápas, takže jsem popravdě asi po třech nebo čtyřech týdnech začal něco dělat.

Jsou nějaká další omezení, která musíš dodržovat po transplantaci vlasů?

Freescoot: Spíš jenom před zákrokem, třeba nepít alkohol kvůli anestezii. Co se týče omezení po zákroku, ta jsou hlavně při mytí vlasů. Nesměl jsem používat přímo prudký proud, zezačátku jsem měl jenom opatrně nanést vodu pomocí rozprašovače na kytky, aby se štěpy neponičily. Ale to je jasné. Podstoupil jsem to v únoru, kdy byla zima, takže sluníčko tomu nevadilo, ale čepici jsem měl nosit maximálně půl hodiny kvůli pocení. Nějak jsem to neřešil, normálně jsem s tím chodil venku a nestyděl jsem se, že mám na hlavě nějaký pás.

Jak dlouho po zákroku ti začaly růst nové vlasy?

Freescoot: To si přesně nepamatuji, ale rychle. Vlasy začnou docela rychle růst, potom ale opadají strupy i ty vlasy. Pak to teprve začne znovu.

Zůstaly ti po operaci nějaké jizvy?

Freescoot: Ne, vůbec nic. Už po týdnu, po čtrnácti dnech nebylo ani poznat, že mi odebírali štěpy.

Poznáš na dotek, že jsou vlasy transplantované?

Freescoot: Nepoznám.

Pozná okolí, že máš transplantované vlasy?

Freescoot: Oni to hlavně všichni vědí, protože jsem to snad jako jediný influencer v Česku dával veřejně na sociální sítě. Přijde mi, že by takováhle věc neměla být tabu, takže to o mně ví hodně lidí. Občas mě zastavují na ulici a říkají, že by to nepoznali, kdyby to nevěděli. Často mi na ty vlasy sahají a říkají, že to je neuvěřitelné.

Pro koho je podle tebe transplantace vlasů vhodným řešením?

Freescoot: Úplně pro všechny, kteří mají kvůli vlasům nízké sebevědomí. To, že má někdo kouty nebo nemá vlasy, neznamená, že hned musí na transplantaci. Jde o to, jestli s tím má vnitřní problém. Když jsem si před zákrokem oholil hlavu, tak jsem si uvědomil, že vlastně s holou hlavou vypadám dobře, takže bych to taky třeba nemusel podstoupit. Ale jsem rád, že jsem to podstoupil, že jsem mohl lidem otevřít oči, že něco takového funguje. Hodně mi to zvýšilo sebevědomí, a myslím, že to je jeden z hlavních účelů toho zákroku. Není to vyloženě záležitost zdraví, ale hlavně sebevědomí.

Co bys doporučil někomu, kdo o transplantaci vlasů uvažuje, ale zatím se nerozhodl?

Freescoot: Ať si vyhledá informace a rozhodne se.

Máte otázky? Zajímá vás, jak vypadají Freescootovy vlasy po transplantaci? Podívejte se na video s Freescootem!

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den👋
Jak Vám můžeme pomoci?