Transplantace vlasů: jak se provádí a jste právě vy vhodným kandidátem?

Trápí vás vypadávání vlasů a nevíte, co s tím? Možná právě my pro vás máme východisko tohoto palčivého problému, který trápí mnoho žen i mužů. Zaručeným a trvalým řešením tohoto problému je transplantace vlasů. V tomto článku se dozvíte, jak taková transplantace od A do Z probíhá, zda jste vhodným kandidátem, a na co se máte připravit krok po kroku připravit.

Jak taková transplantace vlasů probíhá a na co byste se měli připravit?

Toužíte po kvalitě, přijemném a profesionálním personálu, který odvede tu nejpečlivější práci, co se transplatace vlasů týče? Jedním z prvních kroků, který byste měli učinit pro to, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků vlasové transplantace vůbec, je, že navštívíte naše stránky: https://newhair.cz a domluvíte si bezplatnou konzultaci. Pak už si můžete sbalit kufry a dorazit k nám do Istanbulu na prvotřídní kliniku, kde se nebudete muset o nic starat.

První krok pro dosažení krásné kštice bychom měli, to nejlepší místo pro transplantaci vlasů také, pojďme si tedy nastínit, co dělat, aby den D proběhl hladce.

Několik dní před operací byste se měli zdržet užívání jakýchkoliv léků, které by mohly způsobit intraoperační krvácení a následné špatné štěpování. Alkohol může také přispět ke špatnému přežití štěpů, tudíž je doporučeno nepít den před zákrokem alkohol. Říká se, že snídaně je základ, tato věta platí v den zákroku dvakrát více, člověk by měl opravdu vydatně posnídat, jelikož je v průběhu transplantace vlasů využívána lokální anestezie. Ranní káva je součástí každodenní rutiny mnoha z nás, bohužel se budete muset ráno před transplantací obejít bez oblíbeného šálku kávy, poněvadž ovlivňuje krevní tlak, jehož hodnoty jsou podstatné pro absolvování samotné operace. Před odjezdem na kliniku je žádoucí, abyste měli hlavu a vlasy umyté. Rozhodně byste neměli opomenout nějaký sladký nápoj, který vám bude velkým pomocníkem po několikahodinovém maratonu na sále, vaše tělo vám za něj poděkuje.

Předoperační posouzení a plánování před samotnou transplantací vlasů

Abychom podpořili kvalitní výsledek transplantace vlasů, před samotným zákrokem probíhá takzvaná úvodní konzultace, kde chirurg analyzuje pokožku hlavy, prodiskutuje s vámi preference a očekávání, následně vám poradí nejlepší přístup a probere s vámi, jaké výsledky lze očekávat. Předoperaperační posouzení pomůže zjistit aktuální hustotu vlasů, ná základě této konzultace se určí předpokládaný počet odebraných štěpů, aby byl klient s výsledkem spokojen. Pacientovi je odebrána krev, ze které je odstředěná plazma, která je těsně po operaci aplikovaná na pokožku hlavy, což podpoří regeneraci a proces hojení. Lékař také musí zjistit aktuální zdravotní stav pacienta, k tomu slouží formulář, který pacient před samotným zakrokem vyplní. Tento formulář obsahuje základní otázky týkající se alergií, medikace, zda pacient podstoupil v posledních letech operaci či požil v předchozích dnech nebo hodinách alkohol. Klientovi je změřen krevní tlak, jeho hodnoty musí být v normě, aby mohl být zákrok uskutečněn.

Příčiny vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je u většiny lidí způsobené dědičností, tudíž je vypadávání vlasů v tomto případě určitým způsobem nevyhnutelným jevem. Samozřejmě existují i další faktory, které způsobují vypadávání vlasů, může to být:

  • nevyvážená strava
  • stres
  • úzkost
  • trauma
  • léky nebo hormonální nerovnováha

Více informací o příčinách vypadávání vlasů se dozvíte zde: www.newhair.cz/o-vypadavani-vlasu

Pokud přemýšlíte nad tím, že byste podstoupili transplantaci vlasů, je přirozené, že se vám hlavou honí mnoho otázek. Zde je několik základních informací, které potřebujete vědět o transplantaci vlasů.

Co je vlasová transplantace?

Ve zkratce řečeno, transplantace vlasů je chirurgický zákrok, při kterém se z těla odstraní zdravé vlasy a implantují se do oblasti, kde je růst velmi malý nebo dochází k plešatosti. Chirurgové většinou preferují zadní část hlavy jako dárcovskou oblast, odkud odebírají zdravé vlasové folikuly.

Kdo je vhodným kandidátem na transplantaci vlasů?

Obecně můžeme říci, že vhodným kandidátem může být muž s plešatostí, někdo, komu vlasy vypadaly v důsledku nějakého zranění nebo žena s řídnoucími vypadávající vlasy.

Uvedeme si několik faktorů, které určují, zda jste dobrým kandidátem. Věk, někteří lidé si myslí, že lidé vyššího věku nemohou podstoupit transplantaci vlasů. Na naší klinice provádíme operaci vlasů od 18 let a výše. Důležitý je váš zdravotní stav, abyste mohli podstoupit operační zákrok, musíte být dostatečně zdraví. Především váš imunitní systém je důležitým prvkem celého rekonvalescentního procesu.

Jak dlouho operace trvá?

Transplantace vlasů může trvat 4 až 8 hodin v závislosti na použité technice pro postup.

Co nastane po transplantaci vlasů?

Po transplantaci vlasů je více než přirozené mít bolavou pokožku hlavy. Existuje také riziko infekce po operaci, nemusíte se toho však obávat, jelikož si toho je váš lékař vědom a preventivně vám předepíše nějaký lék. Je však nutné být opatrný a dodržovat pokyny lékaře pro rychlé zotavení.

Transplantované vlasy během prvních tří týdnů po operaci vypadnou. Poté vám vlasy začnou opět růst.

O konkrétních pokynech, které byste měli dodržovat po transplantaci vlasů, se dočtete na našem blogu: https://newhair.cz/jak-pecovat-o-transplantovane-vlasy/

Kladete si otázku, zda budete muset podstoupit druhou transplantaci vlasů?

Je třeba říci, že transplantační operace vlasů jsou zcela trvalé, navíc úspěšnost transplantace vlasů je velmi vysoká. Může se však stát, že někteří lidé potřebují po první operaci další léčbu, v tomto případě může být třeba podstoupit operaci druhou. Na to má však vliv kvalita vaší první transplantace, proto je nutné vybrat kvalitní pracoviště s profesionálním kolektivem zaměstnanců. Obecně lékaři doporučují počkat po první transplantaci alespoň rok. Člověk musí být trpělivý, je velmi důležité vyčkat na skutečné výsledky. Pamatujte, že vaše pokožka hlavy byla během operace traumatizovana a potřebuje nějaký čas na regeneraci a zotavení.

My uděláme vše pro to, aby vaše první transplantace byla tak úspěšná, jak by jen mohla být. Naši lékaři také udělají maximum, aby vaše první transplantace vlasů byla i tou poslední. Nepovedená první transplantace vlasů snižuje vaši šanci na úspěšně provedenou druhou operaci. Opravy transplantace vlasů jsou velmi obtížné, takže se ujistěte, že jste si pro tento zákrok vybrali kvalitní kliniku.

U nás si můžete být jistí, že budete v těch nejlepších rukou. Více o naší klinice: www.newhair.cz/o-klinice/

Jak rostou transplantované vlasy?

Když slyšíte termín transplantace vlasů”, možná si představíte nerovnoměrný a nepřirozeně vypadající výsledek. Transplantace vlasů však v posledním desetiletí urazily dlouhou cestu. Transplantace vlasů nebo také nastřelení vlasů je ambulantní procedura, která využívá technologii mikroštěpů k darování vlastních vlasových folikulů do řídnoucích oblastí pokožky hlavy.

Výsledky transplantace vlasů jsou považovány za trvalé. Zákrok je také časově náročný a vyžaduje období hojení a rekonvalescence, jak již bylo zmíněno výše.

Po nastřelení vlasových folikulů do oblasti, kde vlasy řídnou, chvíli trvá, než se vaše pokožka zahojí. Ve skutečnosti je normální, že některé z vašich vlasů během prvních tří měsíců po zákroku vypadají. Doba hojení se může pohybovat v rámci od 6 do 12 měsíců, tato doba je u každého pacienta individuální. Jakmile je proces hojení dokončen, z transplantovaných folikulů začnou růst vlasy, a tím tak vyplní prázdná místa na pokožce hlavy. Jedná se o vlasy, které i nadále přirozeně porostou.

Transplantace vlasů je procedura i proces. Může trvat až rok až 18 měsíců, než vlasy vyrostou, zhoustnou a plně dozrají. Vlasy začnou vypadávat během prvních dvou týdnů po implantaci vlasového transplantátu. Po 3 až 5 měsících začnou růst vlasy nové.

Během této doby si pacient začne všímat vypadávání vlasů, což je součástí vývoje, nicméně je známo, že tento fakt v klientovi vzbuzuje pocity strachu a obav. Vypadávání však vede k nové, zdravější struktuře vlasů. Zhruba osm měsíců po operaci vlasy zhoustnou a tmavnou. Do roka by měly všechny výrazné změny ustát.

Vypadá výsledek po transplantaci vlasů přirozeně?

Odpověď na tuto otázku zní ano, nicméně velmi záleží na lékaři, který zákrok provádí. Lékař musí velmi dobře zvážit různé aspekty. Jak již bylo zmíněno výše, před samotnou operací probíhá konzultace, kde se na základě individuálních potřeb klienta radí o nejdůležitějších faktorech, které určují vytvoření přirozeného vzhledu. Při dobré transplantaci vlasů je vlasová linie v přesné poloze, která odpovídá požadavkům a struktuře hlavy klienta. K tomu nejlepšímu výsledku stačí, aby byl lékař odborník znalý anatomie a měl estetické cítění, což je v našem případě samozřejmostí.

Nevěříte? Přečtěte si recenze našich klientů: www.newhair.cz/reference

Budu mít po transplantaci vlasů nějaké jizvy?

Při technice FUT, kdy je pokožka hlavy odstraněna a následně poté uzavřena stehy, zůstává jizva, která pokud se vlasy úplně oholí, může vypadat jako jemná linka, tato technika je stále praktikovaná například v České republice. Na naší klinice používáme novodobé metody FUE a DHI, které nezanechávají žádné viditelné stopy po zákroku. Nemusíte se tedy obávat, u techniky FUE a DHI nedochází k žádnému zjizvení.

Rozdíly mezi metodou FUE a DHI jsou detailně popsány na našich stránkach, stačí jen kliknout zde: www.newhair.cz/jake-jsou-rozdily-mezi-metodou-fue-a-dhi

S pokrokem technologií již nezůstávají téměř žádné stopy, jelikož transplantace vlasů se provádí pomocí pokročilých technologických nástrojů. Štěpy se odebírají a transplantují pomocí mikro jehel, které jsou tenčí než jeden milimetr. Na dně transplantovaných vlasových folikulů není žádné zbarvení ani zarudnutí. Důvodem je, že otvory otevřené jehlami, které jsou tenčí než jeden milimetr, se ihned po ošetření uzavřou.

Velmi důležité je však dodržovat veškerá pravidla, která vám lékař doporučí. Pokud je lékař zkušeným odborníkem, určitě se není čeho obávat.

Pokud jste se po přečtení tohoto článku rozhodli, že právě vy jste vhodným kandidátem pro transplantaci vlasů, nebo stále váháte, navštivte naše stránky https://newhair.cz nebo nás kontaktujte na info@newhair.cz / +420 732 776 667, rádi veškeré vaše dotazy zodpovíme.

Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den👋
Jak Vám můžeme pomoci?