Transplantace vlasů před a po: Jaké zkušenosti mají naši klienti?

Jak probíhá transplantace vlasů? Jak se připravit před zákrokem a co očekávat po transplantaci? Za jak dlouho je vidět rozdíl? Je naprosto přirozené, že vás o transplantaci vlasů napadá řada otázek. A kdo by vám na ně mohl odpovědět lépe než ti, kdo mají s transplantací vlasů vlastní zkušenosti. Přečtěte si, jak prožívali transplantaci vlasů naši klienti a jak celý proces hodnotili.

Před transplantací vlasů

Před transplantací: Rozhodování

Transplantace vlasů je chirurgický zákrok, při kterém vám lékař odebere zdravé vlasy z jedné části hlavy a následně je aplikuje do míst, na kterých vám vlasy vypadávají. K vypadávání vlasů dochází vlivem nejrůznějších faktorů. K těm nejčastějším patří genetické predispozice, vyšší věk, stres a u žen často způsobí ztrátu vlasů menopauza.

Transplantace může být tím pravým řešením vypadávání vlasů, ať už se jedná o kouty, lysá místa nebo řídnutí, a mohou ji bez obav podstoupit muži i ženy.

„Delší dobu jsem trpěl na kouty. Když jsem pak koukal na svá videa, tak to nevypadalo vůbec hezky a vypadal jsem o dost starší,“ říká o svém rozhodnutí podstoupit transplantaci Jakub Smrek alias Freescoot, jeden z našich klientů.

Pokud máte před transplantací vlasů trochu obavy, vězte, že je to úplně normální.

„Rozhodoval jsem se několik týdnů a samozřejmě jsem měl obavy. Každý se toho trošku bojí,“ svěřil se nám náš klient Janko s tím, jak se cítil před transplantací vlasů.

„Když jsem se rozhodl transplantaci podstoupit a do Turecka odletět, měl jsem trochu obavy. Nebyl jsem si úplně jistý výsledkem a ani tím, zda se na takový zákrok cítím. Díky skvělému servisu ze strany New Hair šlo ale vše jak po másle,“ vzpomíná klient Filip.

„Každý se mě ptal, jestli se nebojím, že se mi to nechytne. Toho jsem se vůbec nebál. I kdyby se to nechytlo, tak mám doživotní záruku. Spíš jsem se bál bolesti, ale jak jsem pak zjistil, to jsem se bál zbytečně,“ dodává Freescoot.

Naši klienti před transplantací vlasů:

Před transplantací: Čekání na zákrok

Před transplantací vás ze všeho nejdříve čeká bezplatná konzultace, na které zodpovíme veškeré vaše otázky a ukážeme vám, jak může vypadat výsledek transplantace. „Chtěl jsem to vidět nejdřív naživo. Takže jsem se potkal s Dušanem, který má vlasy takhle udělané, a zblízka jsem se přesvědčil, že je to v pohodě,“ vysvětluje jeden z našich klientů, jak mu úvodní konzultace usnadnila rozhodování.

Jakmile si vše odsouhlasíme, začneme zajišťovat vaši cestu na kliniku v Istanbulu. Podle vytíženosti kliniky a vašich časových možností se může jednat o pár dnů nebo týdnů, jak popisují i naši klienti:

„Termíny jsou k dostání dost rychle, žádná čekačka na několik měsíců. Pro mě to bylo z hodiny na hodinu. V úterý jsem o tom začal přemýšlet a kontaktoval jsem New Hair. A v sobotu jsem letěl,“ vzpomíná Freescoot na to, jak rychle se jeho sen o nových vlasech proměnil ve skutečnost.

„Kontaktoval jsem je na konci května a zákrok jsem podstoupil 23.26.6, ale byly mi nabídnuty i dřívější termíny, už i na začátku června,“ popisuje další klient své čekání na termín před transplantací.

„Bylo to pár týdnů, v podstatě jsem jen počkal na letenky a na termín.“

Před transplantací: Letenky a ubytování

Cestu do Istanbulu a celý váš pobyt pro vás kompletně zajišťujeme. Včas od nás obdržíte letenky a před vaším letem budeme v kontaktu, abyste měli představu, co vás čeká po příletu. Na místě už na vás bude čekat delegátka, která vás celým procesem provede a před transplantací i po ní vám bude k dispozici.

„Delegátka čekala po příletu na letišti. Komunikovala se mnou už pár dní před odletem a potom když jsem jel na letiště, takže to probíhalo skvěle. I převoz na hotel, to všechno bylo zajištěné od New Hair. Nemusel jsem vůbec nic řešit,“ pochválil zajištění cesty Freescoot.

Kromě letenek od máte zařízené i veškeré další převozy před a po transplantaci – do hotelu, na kliniku i zpět na letiště. Celou dobu se nemusíte o nic starat.

„Ubytování, transport, luxusní klinika a celkově vše na velmi profesionální úrovni,“ shrnul jeden z našich klientů, jak se mu líbil servis, který jsme pro něj zajistili.

Po celou dobu zákroku jste ubytováni v pětihvězdičkovém hotelu se snídaní. „Ubytování bylo úplně nádherné. Až mě trochu mrzelo, že tam nejsem na dovolené. Bylo tam wellness, bazén, úplně všechno,“ popsal ubytování náš klient Janko.

Během transplantace vlasů

Během transplantace: Klinika

Samotná transplantace vlasů probíhá na naší partnerské klinice Natural Clinic, která má na kontě tisíce úspěšných transplantací. Provádí transplantace moderními metodami (FUE, DHI, DHI robotic, Sapphire FUE) a nabízí nejen skvěle vybavené prostředí, které splňuje veškeré evropské standardy, ale také milý a ochotný personál, který vás provede celým procesem před transplantací a vysvětlí vám, jak pečovat o vlasy po transplantaci.

Obrázek: Klinika Natural Clinic v tureckém Istanbulu

Co na kliniku říkají naši klienti?

„Klinika na mě působila luxusním dojmem a všichni její zaměstnanci měli velmi profesionální přístup.“

„Turecká klinika byla skvělá, doslova luxusní. Přístup doktorů a doktorek také.“

„Klinika vzhledově nádherná a ta péče před zákrokem, během zákroku a po zákroku úplně super. Věřím, že to byla jedna z nejlepších klinik v Istanbulu.“

Během transplantace: Zákrok

Před transplantací absolvujete předoperační vyšetření, během kterého lékaři zjistí, kolik štěpů vám mohou při zákroku odebrat, a vysvětlí vám celý průběh.

„Ukázali mi moje vlasy na speciální kamerou, která měla neskutečné přiblížení, takže jsem opravdu viděl každý vlas ve velkém detailu. Vysvětlili mi všechny podrobnosti zákroku, řekli mi, jak to bude probíhat, vzali mi krev, udělali nějaké další testy… a pak mě odvezli zpátky na hotel,“ vysvětluje náš klient Janko průběh vyšetření, které absolvoval den před samotnou operací.

„Zjistili, že mám dost štěpů na to, aby mi to pokrylo celou moji velkou hlavu,“ shrnul hlavní účel předoperačního vyšetření náš klient Tadeáš.

Samotný zákrok může trvat mezi 6 a 8 hodinami a probíhá v lokální anestezii. Protože se jedná o poměrně dlouhý zákrok, po první části si můžete trochu oddechnout a naobědvat se.

„Trvalo to se vším všudy asi 6 hodin i s obědem. Přišel jsem, oholili mi hlavu, lehl jsem si na břicho a po lokálním umrtvení mi brali zezadu z hlavy štěpy. Když jich vzali dostatečný počet, dal jsem si oběd a pak jsem si zase lehl, na záda. Namalovali mi, kam mi budou dávat štěpy, umrtvili to a dávali mi ty štěpy, byla to fakt rychlovka,“ popisuje Freescoot, jak probíhala jeho vlasová transplantace na klinice.

„Bylo to asi pět nebo šest hodin. Bylo to strašně moc práce. Všechny ty štěpy vybrali, roztřídili, dali do takového pera a pak je tam zase sázeli,“ vzpomíná Janko na svůj zákrok.

„Co se týká zákroku, vše běželo neskutečným tempem. Každý měl svou odbornost spojenou s dokonalou zručností,“ dodává další z našich klientů.

Klienti se před transplantací často obávají, jestli je zákrok bolestivý. Celá operace probíhá v lokální anestezii, takže během ní vůbec nic neucítíte.

„Jediné, co mě bolelo, byla anestezie. Ten samotný zákrok nebolel vůbec,“ potvrdil nám po transplantaci Freescoot.

Po transplantaci vlasů

Po transplantaci: Konzultace po zákroku

Lékaři vám během konzultace po transplantaci vysvětlí, jak o vlasy bezprostředně po zákroku pečovat, a vybaví vás léky proti bolesti, abyste bez problému přečkali první noc.

„Noc byla vcelku dobrá. Večer to přišlo k sobě, tak jsem to vyřešil léky, které jsem dostal,“ popsal nám klient Tadeáš, jak probíhala jeho první noc po transplantaci vlasů.

Druhý den vás čeká poslední návštěva kliniky, během které se dozvíte, jak o vlasy po transplantaci dále pečovat. Personál vám dokonce předvede, jak si vlasy ze začátku mýt, a před odchodem dostanete vitamíny na několik prvních týdnů po transplantaci.

„Po zákroku jsme si ještě sedli s doktorkou, která mi dala kosmetiku a ukázala mi, co a jak, jak se mýt a podobně, že si nemůžu mýt vlasy pod sprchou, ale musím první týdny používat rozprašovač, že mám spát na zádech…“ vzpomíná Freescoot na konzultaci, kterou absolvoval po zákroku.

Obrázek: Druhý den po zákroku vám personál kliniky ukáže, jak si mýt vlasy po transplantaci.

Každý vnímá první hodiny a dny po transplantaci trochu jinak. Jeden z našich klientů upozorňuje: „Den po operaci je nic moc, určitě si vemte notebook nebo tablet s filmy nevylezete z postele.“

„Hned po zákroku jsem měl hlavu trochu opuchlou, ale všechno přešlo a jsem velmi spokojený,“ uvedl další z našich klientů.

Po transplantaci: Péče o vlasy

Po transplantaci je nutné o vlasy správně pečovat, aby byly výsledky zákroku přesně takové, jaké mají být. Nemusíte se ale obávat, že nebudete vědět, jak se o vlasy starat. Personál na klinice vám ještě před odjezdem vše důkladně vysvětlí.

„Dostal jsem vitamíny na podporu růstu vlasů, magnesium a zinek. První týden nebo dva jsem musel spát na zádech, ale dostal jsem na klinice polštářek kolem krku, takže je to jednodušší, a nemohl jsem si mýt vlasy proudem vody,“ popsal Freescoot omezení, která ho čekala po transplantaci vlasů. „Bylo to takhle tři až čtyři týdny, maximálně měsíc.“

„Ze začátku jsem si nesměl hlavu zpotit. Když jsem začínal zase cvičit, tak jsem si musel dávat pozor, abych se nezpotil,“ upozorňuje náš klient Janko, „jinak tam není žádné velké omezení.“

Po transplantaci: První viditelné výsledky

Každého samozřejmě zajímá, kdy uvidí první výsledky po transplantaci vlasů.

„Po té operaci to třeba týden nevypadá dobře. Chvíli je to jako horská dráha. Ale po třech měsících už to začne jenom růst a už to jen dorůstá,“ říká náš klient Janko o tom, kdy začal pozorovat první výsledky transplantace vlasů.

„První výsledky byly po týdnu, kdy začaly růst první vlasy, které opadávaly. Ale pak to začalo růst naplno,“ vzpomíná Freescoot.

Obecně vám nové vlasy začnou pořádně růst po 4–6 měsících od transplantace a po půl roce už uvidíte skutečně velkou změnu. Finální výsledek je znát po 10–14 měsících.

„Jsem rád, že jsem do toho šel, doporučuji to každému, kdo má třeba kouty a podobně, protože je to fakt super,“ shrnul Freescoot svou zkušenost s transplantací vlasů.

„Dáváte lidem radost, a to je za mne jedna z nejlepších profesí,“ dodává jeden z našich klientů.

Naši klienti před a po transplantaci vlasů: