Nastřelení vlasů: Co to je a jak probíhá

Trápí vás kouty, nepravidelné lysiny nebo řídnutí vlasů? Nastřelení vlasů je efektivní a bezpečné řešení, které může váš problém s vypadáváním vlasů vyřešit jednou provždy. Přečtěte si, co je to nastřelení vlasů, jak probíhá a co od něj můžete očekávat.

Co je to nastřelení vlasů

Nastřelení nebo také transplantace vlasů je chirurgický zákrok, při kterém se vyjmou vlasové štěpy z jedné části hlavy (tzv. dárcovské oblasti) a přemístí se do jiné části, ve které vlasy chybí. Cílem nastřelení vlasů je podpořit jejich růst v místech, kde vlasová linie ustupuje nebo kde vlasy řídnou.

Jaké metody nastřelení vlasů se používají

Při nastřelení vlasů se používají dvě základní metodyFUE (Follicular Unit Extraction) a DHI (Direct Hair Implantation). Obě spočívají v odebírání jednotlivých vlasových folikulů z dárcovské oblasti pomocí speciálního nástroje. Tento zákrok probíhá v obou případech v lokální anestezii.

Metoda nastřelení vlasů FUE

Nastřelení vlasů pomocí metody FUE obvykle začíná oholením vlasů v dárcovské oblasti, což je nejčastěji zadní část hlavy. Pomocí speciálního nástroje o průměru asi 0,6–0,9 mm jsou následně odebírány vlasové štěpy z dárcovské oblasti. Tento proces nezanechává žádné jizvy.

Po odebrání jsou štěpy uloženy do speciálního roztoku. Jakmile lékaři odeberou dostatečné množství štěpů, umísťují je do malých otvorů v pokožce hlavy v místech, kde vlasy vypadávají. Řezy v pokožce se provádějí tak, aby vlasy z nastřelených vlasových folikulů rostly v přirozeném směru a úhlu.

Metoda FUE je ideální pro muže, kterým vypadávají vlasy na temeni hlavy. Nabízíme také vylepšenou metodu nastřelení vlasů Sapphire FUE, při níž se používá nástroj se safírovou čepelí, která eliminuje riziko vzniku infekce během transplantace vlasů.

Metoda nastřelení vlasů DHI

Metoda DHI je velmi podobná metodě FUE. Také spočívá v odebrání vlasových štěpů z oblasti, ve kterých se jich nachází nejvíce, a jejich umístění do oblasti, která trpí jejich nedostatkem. Vlasové štěpy jsou po vyjmutí z dárcovské oblasti umístěny do speciálního roztoku, v němž zůstávají, dokud nejsou připraveny k nastřelení.

Vlasové folikuly jsou do pokožky hlavy implantovány pomocí speciálního nástroje zvaného „choi pen implanter“, který umožňuje lékaři kontrolovat úhel, směr a hloubku nastřelení vlasů. Metoda DHI tak umožňuje velmi přesné umístění implantovaných vlasových štěpů. Nabízíme také metodu DHI Robotics, při které práci lékařů nahradí robot. Celý zákrok je tak o něco rychlejší a efektivnější.

Zajímají vás rozdíly mezi metodou FUE a metodou DHI? Přečtěte si náš článek!

Pro koho je vhodné nastřelení vlasů

Nastřelení vlasů je vhodným řešením pro lidi, kterým nadměrně vypadávají vlasy například v oblasti koutů či temene, kterým se ve vlasech tvoří nepravidelná holá místa, nebo pro ty, kteří se potýkají s celkovým řídnutím vlasů.

Vypadávaní vlasů je především u mužů častým problémem. Způsobují ho nejrůznější faktory. Nejčastější je tzv. mužská alopecie, která se projevuje tzv. kouty, ústupem linie vlasů z čela a vypadáváním vlasů na temeni hlavy. Může být způsobena genetickými předpoklady, věkem, ale také stresem či léky.

Jedinou podmínkou pro to, abyste mohli podstoupit nastřelení vlasů, je mít dostatek vlasových folikulů v tzv. dárcovské oblasti. Vlasové folikuly se při nastřelování vlasů nejčastěji odebírají ze zadních či postranních částí hlavy.

Nastřelení vlasů u žen

Vypadávání vlasů je často považováno za výhradně mužský problém. To ale nemůže být dále od pravdy! S vypadáváním, pomalým růstem či řídnutím vlasů se běžně potýkají i ženy. Spíše než kouty a vypadávání vlasů na temeni, které jsou typické pro mužskou alopecii, ženy trápí celkové řídnutí vlasů, případně vznik holých míst ve vlasech.

U žen jsou problémy s vlasy často způsobené hormonálními změnami, například během těhotenství či při menopauze. Stejně jako muži ale mohou trpět také genetickými predispozicemi k vypadávání vlasů či řídnutím způsobeným věkem.

Nastřelení vlasů je efektivním a bezpečným řešením i pro ženy a jeho průběh je prakticky stejný jako u mužů.

Jaké jsou výhody nastřelení vlasů

Nastřelení vlasů představuje efektivní a bezpečné řešení problému s vypadáváním vlasů. Jaké jsou největší výhody nastřelení vlasů?

Nastřelení vlasů je bezpečné

Proces nastřelení vlasů je velmi efektivní a mnohem méně invazivní, než tomu bylo dříve. Zákrok probíhá v lokální anestezii, díky které je zcela bezbolestný. Pacient ale zůstává při vědomí, a může tak s lékařem komunikovat v případě jakéhokoliv diskomfortu či komplikací.

Lékaři při nastřelení vlasů používají precizní chirurgické nástroje, které zajišťují minimální poškození pokožky. Po zákroku tak nezůstávají žádné jizvy.

Nastřelení vlasů je trvalé řešení

Jednou z největších výhod nastřelení vlasů je, že na rozdíl od různých přípravků či medikace představují trvalé řešení problému s vypadáváním vlasů. Při nastřelení vlasů jsou odebrány a transplantovány vaše vlastní vlasové štěpy, díky kterým jsou výsledkem naprosto přirozené vlasy.

Jakmile nové vlasy začnou několik týdnů až měsíců po nastřelení růst, můžete k nim přistupovat jako k běžnému vlasovému porostu. Na rozdíl od jiných způsobů urychlení růstu vlasů je transplantace vlasů jednorázovou záležitostí, kterou nemusíte několikrát opakovat.

Nastřelení vlasů vypadá přirozeně

Nastřelené vlasy jsou vaše vlastní vlasy, jen přemístěné z jedné oblasti vlasové pokožky do jiné. Lékař se navíc postará o to, aby vlasové štěpy byly umístěny ve správném úhlu, a vlasy z nich tak rostly přirozeným způsobem. To znamená, že jakmile vám po zákroku začnou růst nové vlasy, nikdo nepozná, že jste podstoupili nastřelení vlasů. Nastřelené vlasy jsou na pohled i na dotek stejné jako každé jiné.

Nastřelení lze provést u všech typů vlasů – nezáleží na tom, jestli jsou kudrnaté, rovné, vlnité, husté či jemné.

Před samotným nastřelením vlasů s vámi lékař podrobně probere, jak bude vypadat výsledek zákroku. Sami si můžete určit, jak má vypadat vaše vlasová linie a jakou hustotu vlasů požadujete.

Nastřelení vlasů vám zvedne sebevědomí

Vypadávání a řídnutí vlasů může u mužů i žen způsobit určitou ztrátu sebevědomí. Lidé se kvůli problémům s vlasy často vyhýbají společenským situacím, stydí se a cítí se nesví. Nastřelení vlasů vám může pomoci se těchto pocitů zbavit a vrátit vám sebevědomí.

Lidé, kteří jsou spokojení se svým vzhledem, bývají sebevědomější a sebejistější ve společnosti.

Kolik stojí nastřelení vlasů

Cena nastřelení vlasů se liší podle toho, kde ji absolvujete. V České republice se cena pohybuje kolem 100 Kč za jeden štěp. To znamená, že za nastřelení 2 000 štěpů na klinice v Česku zaplatíte až 200 000 Kč. Kromě vysoké ceny je problém také v tom, že většina klinik u nás neodebírá při nastřelení vlasů více než cca 1 500 štěpů.

Výhodnější možností je nastřelení vlasů na naší klinice v Turecku. Nejen, že je vybavena špičkovými přístroji a transplantaci provádí tým zkušených lékařů, ale při jednom zákroku vám odeberou a transplantují až 5 500 štěpů. Cena nastřelení vlasů navíc začíná už na 89 900 Kč.

Cena se liší podle zvolené metody. Podívejte se, kolik stojí nastřelení vlasů.

Nastřelení vlasů s New Hair

Jsme česká společnost, která se zabývá transplantací vlasů. Spolupracujeme se špičkovými klinikami v Istanbulu v Turecku a dáváme si záležet na tom, abychom vám zajistili perfektní výsledky nastřelení vlasů a nadstandardní komfort během celého procesu. Jak u nás celý proces nastřelení vlasů probíhá?

Bezplatná konzultace

Nastřelení vlasů u New Hair vždy začíná bezplatnou úvodní konzultací. Během konzultace probereme vaše očekávání, vysvětlíme vám celý proces a navrhneme vám řešení na míru.

Pokud budete s nabídkou spokojeni, můžeme začít vyřizovat formality. Zarezervujeme vám termín, domluvíme se na metodě nastřelení vlasů a vybereme s vámi vhodný balíček služeb.

Letenky a ubytování

Letenky do Istanbulu a luxusní ubytování v pětihvězdičkovém hotelu je v ceně!

Jakmile se dohodneme na termínu, začneme vám zajišťovat letenky. Už od úvodní konzultace s vámi budeme pravidelně v kontaktu, takže budete mít vždy přehled o tom, co se děje. Po příletu do Istanbulu na vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu. Bude vám k dispozici během celého procesu a zajistí veškeré cesty na kliniku a zpět do hotelu.

Nastřelení vlasů se všemi kontrolami trvá většinou tři dny. Po celou dobu máte zajištěné ubytování v luxusním pětihvězdičkovém hotelu se snídaní. Nejvíce ho oceníte druhý den po zákroku, kdy budete hlavně odpočívat.

Česká delegátka

Nemusíte se bát, že se v Turecku nedomluvíte. Naše delegátka se o to postará za vás.

Kontaktuje vás už před odletem a bude na vás také čekat na letišti v Istanbulu, aby vám vysvětlila, co se bude dít. Doprovodí vás na všechna vyšetření, prohlídky i samotný zákrok. Pomůže vám s ubytováním a zařídí za vás vše, co je potřeba. Po celou dobu se tak nemusíte vůbec o nic starat!

Nastřelení vlasů na klinice

Samotné nastřelení vlasů probíhá na špičkové klinice v Istanbulu. Před zákrokem vás čeká vstupní prohlídka, během které lékař vyšetří vaši pokožku hlavy a určí, jaké množství štěpů bude možné odebrat z dárcovské oblasti.

Nastřelení vlasů probíhá v lokální anestezii a je naprosto bezbolestné. Tým zkušených lékařů začne odebíráním vlasových štěpů z dárcovské oblasti – nejčastěji zadní či postranní části hlavy. Odebrané štěpy jsou vloženy do speciálního roztoku. Po odebrání dostatečného množství štěpů dostanete krátkou pauzu, při které máte možnost si odpočinout a naobědvat se.

Po pauze se s vámi lékaři podrobně domluví na tom, jak bude vypadat výsledek vaší transplantace. Načrtnou vlasovou linii, a pokud nebudete s návrhem spokojeni, upraví ho přesně podle vašich představ. Následuje samotné nastřelování vlasů, tedy jejich umisťování do oblasti, ve které vlasy chybí. Celý zákrok včetně odebírání a nastřelování štěpů trvá obvykle mezi 6 a 8 hodinami.

Po zákroku vás čeká konzultace s lékařem, který vás vysvětlí a názorně předvede, jak se o nastřelené vlasy starat. Zdarma také obdržíte balíček produktů na několik prvních týdnů, abyste mohli o transplantované vlasy správně pečovat. Dostanete také certifikát o nastřelení vlasů s informacemi o počtu odebraných štěpů a doživotní záruku.

Péče o vlasy po transplantaci

Po nastřelení vlasů je nutné o pokožku hlavy pečovat. Veškeré informace o péči o transplantované vlasy i s balíčkem vlasové kosmetiky dostanete přímo na klinice.

V prvních týdnech je doporučeno mýt nastřelené vlasy velmi opatrně, nejlépe pomocí rozprašovače. Prudký proud vody by mohl transplantované štěpy poškodit. Lékaři také doporučují vyhýbat se pocení pokožky hlavy – tzn. omezit sportování a nošení čepic.

První výsledky po nastřelení vlasů můžete očekávat už po několika týdnech. Nelekněte se, až první vlasy, které z transplantovaných folikulů vyrostou, vypadají. Je to obvyklá část procesu hojení. Vlasy, které vám začnou růst po nich, už ale zůstanou. Po čtyřech měsících se nastřelené vlasy vzpamatují a začnou růst rychleji. Po půl roce můžete očekávat viditelné výsledky. Konečného výsledku nastřelení vlasů se dočkáte zhruba po deseti až čtrnácti měsících po transplantaci.

Nastřelení vlasů je vhodné řešení pro všechny, kdo se potýkají se ztrátou vlasů, ať už je způsobená věkem nebo čímkoliv jiným. Průběh nastřelení vlasů je naprosto bezpečný a spolehlivý. New Hair vám navíc bude po celou dobu 100% k dispozici.

Uvažujete o nastřelení vlasů? Objednejte se na bezplatnou konzultaci!